Powiat Poddębicki nagrodzony w konkursie „Województwo Łódzkie Przyjazne Rodzinie”

Głównym założeniem konkursu zorganizowanego przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej jest wyróżnienie jednostek samorządu terytorialnego oraz przedsiębiorców z terenu województwa łódzkiego, które realizują cele polityki rodzinnej poprzez działania i inicjatywy, szczególnie wartościowe dla rodzin z województwa łódzkiego.

Konkurs podzielony był na dwie kategorie: „Samorząd Przyjazny Rodzinie” oraz „Przedsiębiorca Przyjazny Rodzinie”.
Warto podkreślić, iż dwa samorządy z terenu naszego powiatu znalazły się na podium.

Laureatami zostali:

w kategorii samorząd:
I miejsce – Gmina Uniejów
II miejsce – Powiat Wieruszowski
III miejsce – Powiat Poddębicki
Wyróżnienie – Powiat Wieluński
Wyróżnienie – Gmina Wola Krzysztoporska
Wyróżnienie – Miasto Pabianice

w kategorii przedsiębiorca:
I miejsce – fabryka rajstop „Adrian”
II miejsce – Łódzka Fundacja Rehabilitacji ”KAMIEŃ MILOWY”
Wyróżnienie: Zakłady Mięsne PAMSO z Pabianic

Wyróżnienia zostały wręczone podczas obchodów wojewódzkich z okazji Dnia Rodziny. Patronat nad wydarzeniem objął marszałek województwa łódzkiego – Witold Stępień. Uroczystość miała na celu promocję rodziny, w tym propagowanie idei rodzinnej pieczy zastępczej oraz zachęcanie do podejmowania inicjatyw na rzecz wspierania rodzin w województwie łódzkim.

Również tak, jak co roku podczas uroczystości uhonorowane zostały rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka, których zaangażowanie i praca z dziećmi zasługuje na wyróżnienie (każdy powiat wskazywał jedną rodzinę zastępczą lub rodzinny dom dziecka). W tym roku spośród rodzin zastępczych z terenu powiatu poddębickiego nagrodę odebrali małżonkowie pełniący funkcję rodziny zastępczej spokrewnionej.