PORADNIA PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNA W PODDĘBICACH DLA OSÓB Z DEPRESJĄ: „NIE WYSTARCZY WZIĄĆ SIĘ W GARŚĆ”.

     23 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją. Celem tego dnia jest upowszechnienie wiedzy na temat depresji i zachęcenie do jej leczenia.

W depresji nie wystarczy „wziąć się w garść”! Nie jest to chwilowe obniżenie nastroju. To poważna choroba, która znacznie utrudnia funkcjonowanie w wielu sferach życia, takich jak szkoła, dom, praca czy relacje z innymi ludźmi.

Nie należy jej lekceważyć i bagatelizować. Depresja często rozwija się latami, dyskretnie, powoli odbierając radość z życia.

     Pomimo, że o depresji mówi się od bardzo dawna to często nadal bagatelizowane są jej objawy, a podjęcie leczenia w wielu środowiskach uznawane jest w dalszym ciągu za wstydliwe.

     Choroba ta utrudnia, a nawet czasem uniemożliwia codzienne funkcjonowanie. Szereg objawów towarzyszących depresji to smutek, wycofanie, obojętność, stany lękowe. Niebezpieczne mogą okazać się również myśli samobójcze, które mogą towarzyszyć osobom cierpiącym na depresję.

Zapraszamy wszystkich potrzebujących wsparcia, odczuwających symptomy depresji czy też będących w kryzysie emocjonalnym do skorzystania z pomocy specjalistów.

     Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Poddębicach, w związku z Ogólnopolskim Dniem Walki z Depresją, zaprasza do siedziby Poradni w dniu 26.02.2024r. (poniedziałek) w godzinach 10.00 – 15.00, gdzie psycholog będzie dyżurować stacjonarnie oraz telefonicznie pod numerem telefonu 43 678 29 77.

Dyżur odbywać się będzie w budynku Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Poddębicach, ul. Narutowicza 13, na I piętrze, w gabinecie nr 17.

Wsparcia udzielać będzie: psycholog Bożena Michalska.