Turniej Boccia

W dniu 10 listopada 2019 r.  w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, ul. Małachowskiego 5/7 w Łodzi odbyła się Spartakiada Łódzka – I Drużynowy Turniej Boccia organizowanego przez Fundację Aktywnej Rehabilitacji w ramach programu TESCO „Decydujesz, pomagamy’’ .

Z Powiatu Poddębickiego do udziału w zawodach zgłosiły się 4 drużyny trzyosobowe:

1. Feniks w składzie: Paulina Zając, Agnieszka Zając, Ewa Krajewska

2. Pod Dębem w składzie: Mirosława Nowak, Elżbieta Kamińska, Małgorzata Ligocka

3. Dwa plus jeden w składzie: Anna Błaszczyk, Anna Kubiak, Krzysztof Fraszczyński

4. Trzy do koła w składzie: Tadeusz Więckowski, Aneta Więckowska, Mirosława Werner.

Udział naszych drużyn wsparło Starostwo Powiatowe w Poddębicach, Powiatowe Centrum  Pomocy Rodzinie w Poddębicach oraz Fundacja Tu Brzoza, którzy zapewnili transport drużyn i koszulki dla kadry reprezentacyjnej. Po pierwszych meczach w kuluarach dało się słyszeć pochwały nt. świetnej techniki i profesjonalizmu reprezentacji powiatu, za który chcemy gorąco podziękować trenerom: Monice Mazur i Łukaszowi Wasielewskiemu.

Organizatorzy znakomicie przygotowali rozgrywki wszystkich zgłoszonych drużyn, w systemie każdy z każdym zawodnicy rozegrali kilkanaście meczy. W przerwach dodatkowo dla chętnych rozgrywane były zawody w rzutki. Ku pokrzepieniu dla uczestników zagwarantowana była woda mineralna, kawa, herbata , pączki i słodkie bułki oraz gigantyczne polskie jabłka.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, na podium stanęli:

1. Złoto dla drużyny „Pod Dębem”

2. Srebro dla drużyny „Dwa plus jeden”

oraz Brąz za indywidualne rozgrywki w rzutki dla Mirosławy Werner.

Wszystkim uczestnikom i organizatorom pragniemy gorąco podziękować za ogrom pracy i poświęcony czas, za świetną organizację zawodów, wspaniałe dyplomy i upominki oraz spektakularne zakończenie przedsięwzięcia pieśnią zespołu  Queen „We  are the Champions”, która zjednoczyła wszystkie zespoły w obrębie województwa łódzkiego.

W ramach projektu „Rozwiń skrzydła” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego ramach RPOWŁ 2014-2020 odbywają się dalsze treningi, trzymamy kciuki za reprezentantów na kolejnych zawodach regionalnych i ogólnokrajowych.